Az iskolákban a szűkös források és a felhasználás módja miatt általában nem a legmodernebb számítógépeket használják. Mint hogy az intézmények nem engedhetik meg maguknak a legújabb processzort vagy videóvezérlőt, az iskolai számítógépek az Egyesült Államokban is igen gyorsan elavulttá, majd használhatatlanná válnak.
Erre a helyzetre kínál megoldást a Neveware nevű start-up. Az amerikai cégecske a virtualizáció segítségével lehel életet a régi számítógépekbe úgy, hogy "leveszi a vállukról" a fejlett hardvert igénylő feladatok végrehajtását. A Juicebox 100 nevű szerkezet egymaga képes száz virtuális Windows 7 képernyőt megjeleníteni a legegyszerűbb számítógépen is. Ehhez nincs másra szükség, mint egy hálózati csatlakozóra, 500 megahertzes processzorra és 128 megabájtos memóriája vagyis jópár éves számítógépek is felhasználhatóak.
Jonathan Hefter, a Neverware alapítója az Engadget szerint még nem határozta meg a Juicebox 100 árát, de a cég abban reménykedik, hogy a virtualizáció segítségével az elektronikus hulladék szaporítása helyett a fejlődő országok diákjai számára készülhetnek számítógépek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.