"Igen, az E.On megkeresett minket ezzel kapcsolatban, de nem értünk egyet" – szögezte le a Gazprom árképzési részlegének vezetője a Ria Novosztyi jelentése szerint. Szergej Komlev ezzel gyakorlatilag bejelentette, hogy a Gazprom nem hajlandó a pillanatnyi áron értékesíteni a gázt a német partnernek.
Az E.On azt szerette volna elérni, hogy a neki leszállított gázt teljes egészében az azonnali árképzésnek megfelelően fizesse ki, ellentétben a mostani gyakorlattal, amely szerint az orosz gázmonopólium partnerei elsősorban az olaj árához kötött, hosszú távú szerződésekben meghatározott áron vásárolják meg a gázt. Az azonnali gázár jelenleg – mint gyakran máskor is – jóval alacsonyabb, mint a korábbi szerződésben meghatározott árfolyam.
A Platts összegzése szerint a Gazprom hosszú távú szerződéseiben mindössze 7 százalékot tett ki az azonnali árszámítás 2010-ben és ez 2013-ig így is marad. 2009-ben az azonnali ár akár 50 százalékkal is kedvezőbb volt, mint a szerződéses, de 2010 második felében a két ártípus közötti különbözet csak 25 százalékos volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.