Több mint fél tucat eszközt vetne be a Fidesz-kormány a gyógyszerköltségek lefaragására: a nemzetközi referenciaárakat, a másolt hatóanyagok árszínvonalának mérséklését, a biotechnológiai terápiák eljárásrendjének felülvizsgálatát, a nagy értékű terápiák hatásainak nyomon követését, a gyártók extraadójának 12 százalékról 18 százalékra, a 300 forintos dobozdíj 500 forintra növelését, valamint a gyógyszerismertetők adójának 50 százalékos emelését.
Bár a legtöbb gyógyszerpiaci elemző kétségbe vonja, hogy az említett eszközökkel lefaragható a következő két évben összességében a Matolcsy György által bejelentett 120 milliárd forint, egyes szakértők szerint a betegek még jól is járhatnak a csomag egyik elemével, nevezetesen a nagyértékű terápiák nyomon követését ígérő támogatási formával.
A tervek szerint az egészségbiztosító ellenőrizné, hogy a krónikus betegek állapotában az adott szer hatására valóban bekövetkezett-e az adott terméktől remélhető gyógyulás. Olaszországban bizonyos daganatos terápiás készítmények támogatását már most is csak akkor fi zeti ki a biztosító, ha a beteg gyógyul, ellenkező esetben a gyártóé a terápia pénzügyi kockázata. A beteget kár nem érheti, ő mindenképpen megkapja az orvosságot, az viszont később derül ki, hogy a gyártója megkapja-e az egészségbiztosítótól az ártámogatást - írta a Népszabadság.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.