A lépésre azért van szükség, mert a reaktorok hűtéséhez használt hatalmas mennyiségű víz mostanra valóságos mocsárrá alakította a fukusimai telephely környékét és a szakértők attól tartanak, hogy a fölösleges víz eláztatja azokat a generátorokat is, amelyek az erőmű hűtéséhez használnák. A fukusimai munkások a közelmúltban hozták helyre a hűtési rendszert, amely súlyosan megsérült a március 11-i földrengés során és attól tartanak, hogy egy esetleges beázás tönkreteszi még ezt a kis előrelépést is – írja a The New York Times.
Az eddig a hűtéshez felhasznált tengervíz már megtöltötte a tárolókat és miközben a szakértők igyekeznek megakadályozni, hogy a reaktorból közvetlenül az óceánba ömöljön az erősen sugárzó folyadék, úgy döntöttek, hogy a fennmaradó mintegy 11 ezer 500 tonna enyhén szennyezett vizet beleengedik a tengerbe.
A Tepco közlése szerint a víz a megengedett sugárdózis mintegy százszorosát tartalmazza, ugyanakkor a cég továbbra is nyugtatgatja a helyieket. Mint mondják, ha valaki egy éven át naponta fogyasztana a térségből származó tengeri halakat, akkor is csak negyedakkora sugárzás érné, mint amennyi Japánban egy átlagembert évente ér
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.