Kénytelen lesz megoldani a rezidenskérdést a kormány, mert ahogy én a rezidenseket hallgatom, ők ősszel ki fognak menni az utcára - mondta a Semmelweis Egyetem rektora az InfoRádió Aréna című műsorában. Tulassay Tivadar szerint a probléma megoldásához elég lenne hétmilliárd forint. Ez az összeg korábban benne volt a rendszerben, három évvel ezelőttig évente kilencmilliárdot tettek félre a kezdő orvosok oktatására. Ha ez a pénz visszakerülne, megszűnne az elégedetlenség - vélekedett a szakértő.
A rektor emlékeztetett, hogy az államtitkár szerint a háziorvosok fizetését negyvenmilliárd forintból jelentősen meg lehetne emelni. Nem lenne szabad belemenni abba, amit a Medgyessy-kormány megcsinált: elvárások nélkül emelni a közszférában dolgozók bérét - hangsúlyozta Tulassay Tivadar.
Az utolsó helyre csúszik Magyarország az egy főre jutó gyógyszerfelhasználásban az unióban akkor, ha jövőre valóban elvonnak 120 milliárd forintot a gyógyszerkasszától - közölte a Semmelweis Egyetem rektora. Megjegyezte: bár sokszor elhangzik, hogy pazarlás folyik, és indokolatlanul sok gyógyszert fogyasztanak a magyarok, az OECD adatai szerint egy fő évente kétszáz euró értékben vásárol orvosságot, ami a negyedik legkisebb összeg az EU-ban.
Mint arról beszámoltunk ,nem fogadják el a piaci szereplők a gyógyszer-támogatási rendszer átalakítását célzó kormányzati egyeztetések módszerét és a váratlanul 20 százalékra emelt extra adó mértékét. A bizalomvesztés miatt elvész a mainál hatékonyabb gyógyszerrendszer létrehozásának az esélye.
Tovább romlik a patikusok helyzete is – mondja Hankó Zoltán, a Magyar Gyógyszerészi Kamara alelnöke. Ugyanis a gyógyszerfogyasztás és a drágább orvosságok alkalmazásának a visszaszorításával tovább csökken a patikák működtetését biztosító árréstömeg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.