Az iparág harmadik legnagyobb szereplője szerint a ma szűk 25 milliárd forintos piac a következő öt évben akár harmadával is növekedhet. A válság komoly visszaesést hozott a piacon, a társaságnál úgy vélik, 2009–10-ben összességében 25-30 százalékos árbevétel-csökkenést könyvelt el az iparág, amelyet elsősorban a hitelintézeti szektor nehézségei viseltek meg, de húsba vágó volt a kiskereskedelmi forgalom megtorpanása, majd visszaesése is.
A készpénz-logisztikai társaságok szolgáltatásainak fő megrendelői a hitelintézetek és a kiskereskedelmi szektor; a növekedési impulzusok is ebből a két szegmensből várhatók. Ami a hitelintézeteket illeti, az ATM-ek számának, ezáltal a banki készpénzforgalomnak a további növekedése az, amely a készpénz-logisztikai iparágat élénkítheti. „Míg ma Magyarországon tízezer lakosra 4,8 készpénzkiadó automata jut, a nyugat-európai átlag 7,5, van tehát bőven tere a fejlődésnek” – érzékelteti a potenciált Kárpáti Balázs, a Brink’s Magyarország vezérigazgatója.
Az iparág számára az a tendencia is örvendetes, hogy a feltörekvő kiskereskedelmi társaságok egy idő után eljutnak oda, hogy a készpénzforgalomból fakadó feladatokat professzionális szolgáltatóra bízzák, kiszervezik. A kereskedelem ma még évente húszmilliárd forint értékben old meg belső munkatársakkal olyan feladatokat, amelyeknek professzionális külső készpénz-logisztikai szolgáltatóknál lenne a helye.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.