Ugyanezen időszakban azonban jelentősen visszaesett a vállalati összeolvadások és felvásárlások (M&A) száma: az év első hat hónapjában 75-re csökkent, ez 2010 első hat hónapjához képest több mint 30 százalékos visszaesést jelent. A DLA Piper ennek ellenére nem lát okot a pesszimizmusra, 2010 második fél évéhez viszonyítva ugyanis már növekedésnek indult a magyar M&A piac.
Posztl András, a jogi iroda ügyvezető partnere az év hátralévő részében az ügyletek számának növekedésére számít. Úgy látja: az állam valószínűleg aktív szerepet vállal majd az M&A piacon, ezzel növelve a nagyobb tranzakciók számát. A kisebb ügyletek terjedésében pedig szerinte a Jeremie program játszhat továbbra is fontos szerepet.
A magyar piacon a késleltetve érkező hatások miatt – az első hat hónap nekilendülése ellenére – az iparági szereplők úgy látják, még legalább két év kell a válság előtti aktivitás eléréséhez.
A jogi iroda adatai szerint a 40 százalékkal megnövekedett európai vállalatfelvásárlási tranzakciókból 2011 első felében a kelet-közép-európai régió részesedett a legnagyobb arányban: a nagy értékű tranzakciók számának növekedése miatt itt az M&A ügyletek összértéke az előző év hasonló időszakához képest 77 százalékkal, 94 milliárd euróra nőtt. Az amerikai és nyugat-európai befektetőket a még mindig alacsony bérek és működési költségek vonzották a régióba – hangsúlyozta Posztl András. A befektetések elsőként a gyorsan növekvő iparágakba érkeztek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.