A szobafoglaltság 53,9 százalékos volt az első öt hónapban, ez a harmadik helyre volt elég. Egy szállodai szobáért nettó 59,2 eurót kellett fizetni, a nettó RevPAR-mutató pedig 31,9 eurót tett ki. Az öt vizsgált állam – Ausztria, Csehország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia – közül nyugati szomszédunk hoteljei könyvelhetik el a legnagyobb sikereket 64,2 százalékos szobafoglaltsággal, 92,1 eurós nettó átlagszobaárral és 59,2 eurós nettó RevPAR-mutatóval.
A városok közötti versenyben – 41 európai helyszínt vett górcső alá az STR Global – a budapesti szállodák a lista második felében foglalnak helyet: szobafoglaltságban a 28., nettó átlag- szobaár szempontjából és a nettó RevPAR-mutató alapján egyaránt a 39. helyre kerültek.
A szövetség borúlátó: az első négy hónap erős keresletélénkülése májusban megállt. A szállodákban esett a belföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma, a külföldieké is csak minimálisan nőtt. A MSZÉSZ tagszállodái nagyon bizonytalannak látják a második félévi üzleti helyzetet. Eddigi információik szerint az üzleti és konferenciaszegmens foglalásai elmaradnak a múlt év hasonló időszakáétól. A szabadidős kereslet a tavalyi szint körül várható, bár itt a bizonytalanságot növeli az üdülési csekk leállításának hatása.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.