Az Mfor online lap szerint a cég már eladta a tiszapalkonyai és berentei erőművét, miután tavaszszal megroppant a villamos energia nagykereskedelmi árának hosszú távú csökkenése a növekvő szén- és biomasszaárak, valamint a szén-dioxid-kibocsátási költségek emelkedése miatt. A társaságot a bíróság további döntéséig ideiglenes fizetési haladék illeti meg.
Az amerikai befektetői csoport 1996-ban vette meg a tiszapalkonyai és a berentei erőművet a magyar államtól. Pénzügyi helyzete megrendülésével először a 90 megawatt kapacitású, széntüzelésű tiszapalkonyai létesítmény működését függesztette fel ez év márciusában, majd a 71 megawattos, biomassza-alapú borsodiét.
Március végén csoportos, 203 fős leépítést jelentett be, májusban pedig eladásra kínálta a két létesítményt. Akkor még úgy volt, hogy a 900 megawatt kapacitású, gáztüzelésű Tisza II erőművet tovább kívánja működtetni. A kazincbarcikai cég saját tőkéje 2010 végén –2,4 milliárd, bevétele 17,7 milliárd, eredménye –690 millió forint volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.