A világban az egészségtudomány rohamtempóban fejlődik, a gyógyítás napról napra hatékonyabb módszerekkel képes legyőzni a betegségeket. Eközben hazánkban a kórházak még a legalapvetőbb napi működési szükségleteket is éppen csak fedezni tudják. Az egészségügyi intézmények fejlesztése azonban nem kizárólag pénzkérdés.
A Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház által indított infokommunikációs fejlesztési modell jó példa arra, hogyan lehet a betegadatokat egy közös, bárhonnan, bármikor elérhető adatbázisban rendszerezni. A veszprémi példa a cég szerint jól modellezi, hogyan lehetne közös, országos betegadatbázist kialakítani az egészségügyben.
„Ma már nincs technológiai akadálya annak, hogy a képi diagnosztikai anyagokat – röntgen, CT, MRI – felvételeket digitalizálva tároljuk, mégpedig úgy, hogy azok egy külső tárhelyen bármikor, bárhonnan hozzáférhetőek legyenek.
A modellnek két újdonsága van. Az egyik az adatok külső elhelyezése, emellett a működtetés külső szolgáltatóval történő biztosítása, a másik pedig az adatok ebből következő rugalmas megoszthatósága, a hozzáférést gátló „falak” ledöntése” – fogalmazott Sas Tibor, informatikai, dokumentációs és kontrolling osztályvezető, aki 2007-ben vette át a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház informatikai részlegének irányítását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.