Ennek oka egyrészt a szezonalitásban keresendő, hiszen a nyári hónapok közül a júliust terhelték leginkább a szabadságolások, így az ott kieső tranzakciókat kompenzálta a piac augusztusban. Ha a május-június hónapok 6700 körüli tranzakciószámával igazítjuk a szezonalitás okozta kilengést, akkor látható, hogy így is élénkült a piac.
Az év eddig leggyengébb júniusa után a kereslet visszaállt az idei szintre és augusztusban is tartja a júliusi 75 pontos értéket. Az idei évről eddig elmondható, hogy a kereslet azonos szinten stagnál, a tavalyi esés egyelőre nem folytatódik.
A 2011 augusztusi ingatlanárak erős eltéréseket mutatnak az előző hónaphoz képest, hiszen az átlagadatok szerint szinte mindenhol növekedés látható. Ha az augusztusi árakat nem a júliusi, hanem a júniusi adatokkal vetjük össze, akkor kiderül, hogy nem történt áremelkedés, inkább a júliusi hónapra volt jellemző egy időszaki mélyvölgy.
A vevők kétharmada a magasabb minőséget kereste, ezen belül kicsivel nagyobb arányban Budapesten fogyott a kifejezetten jó minőségű lakás. Felújítandó lakást is a fővárosban vásároltak leginkább (10 százalék) A kerületek iránti érdeklődés augusztusban szintén a júniusi hónaphoz volt inkább hasonló. A belvárosi kerületek iránti érdeklődés visszaállt a két hónappal ezelőtti szintre, mint ahogy a slágernek számító 13. kerület is kezdi visszaszerezni vezető helyét.
Ahogy múlt hónapban, így most is az látszik, hogy a fővárosi családi házak esetében kell a leginkább levinni az eladóknak az irányárat, hogy a vevők aztán egy picit még lejjebb alkudják. A panelek esetében az eladók sokkal reálisabban tudják az irányárat meghatározni, de könnyebb is a dolguk, hiszen típuslakásokról van szó. Összesítésben sem a budapesti, sem a vidéki értékek nem változtak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.