Kondo tavaly március 25-én jelentette meg tanulmányát, amelyben egy esetleges nukleáris katasztrófa hatásait elemezve leszögezte: előfordulhat, hogy a fukusimai atomerőműtől 230 kilométerre található fővárosra is ki kell terjeszteni a veszélyzónát, amennyiben a létesítményben jelentős nukleáris sugárzást mérnek. Eszerint a japán hatóságok két héttel a földrengés és a cunami bekövetkezte után nem vették figyelembe a Kondo által felvázolt legrosszabb lehetőséget, holott nem tudhatták, lesz-e utórengés, illetve sikerül-e megfékezni a sugárzást.
A hatóságok első körben az erőmű húsz kilométeres körzetében evakuáltak 59 ezer lakost, a következő napokban még több ezren hagyták el otthonukat, miután nyilvánvalóvá vált, hogy hetekig eltarthat a túlhevülés határán álló erőműben a veszély elhárítása.
A szakértő az AP-nek nyilatkozva hangsúlyozta, hogy a politikusok döntése volt a terv eltitkolása, más kérdés, hogy ő maga sem számított arra, hogy "csernobili nagyságú" katasztrófa következi be a Fukusima Daicsi atomerőmű hibájából.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.