A felmérésben részt vevő bolgár, cseh, horvát, lengyel, román, szlovák, szlovén és magyar válaszadók nehéz gazdasági környezetet, magas finanszírozási költségeket, a hitelezési forrásokhoz való nehéz hozzáférést prognosztizáltak az elkövetkező időszakra.
A közlemény idézi Timothy Mahont, a Deloitte pénzügyi vezetők (CFO) programjának magyarországi vezetőjét, aki elmondta: a bruttó hazai termék (GDP) alakulásával kapcsolatos várakozások Magyarországhoz hasonlóan pesszimisták Szlovéniában és Horvátországban is, míg a régió többi országában a pénzügyi vezetők inkább stagnálásra számítanak.
Saját cégük pénzügyi kilátásait a magyar válaszadók döntő többsége a három hónappal ezelőtti állapotokhoz képest változatlannak (47,1 százalék) vagy még kevésbé optimistának (33,3 százalék) látja.
A fél évvel ezelőtti felmérés óta a változatlan várakozással rendelkezők aránya mintegy 8 százalékponttal csökkent Magyarországon, ami nagy részben a kevésbé optimisták körét, míg kis részben (1 százalék) a "némileg optimistábbak" körét gyarapította. A Deloitte szerint némi optimizmusra adhat okot ugyanakkor, hogy a magyar cégek közel 20 százaléka szerint a következő időszakban csökkenni fog a munkanélküliség Magyarországon, arra pedig, hogy ez nőne a következő időszakban, a tavalyi 60 százalékos aránynál kevesebben (most 40 százalék) számítanak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.