A hitelminősítő intézet a Sony besorolását három fokozattal, BBB mínuszról BB mínuszra szállította le, a Panasonicét pedig két fokozattal BBB mínuszról BB-re rontotta. Mindkét minősítéshez negatív kilátást csatolt a Fitch.
A Sharpot már november elején a befektetésre nem ajánlott "bóvli" kategóriába sorolta a hitelminősítő.
A hajdan legendásan erős és nyereséges japán elektronikai óriásvállalatok botladoznak, mert a válság miatt zuhant a szórakoztató elektronikai cikkek iránti kereslet, egyre nagyobb versenyt támaszt az Apple és a Samsung, a túlértékelt jen fékezi az exportot és a kínai piac felvevőképessége is csökken. Kínában az utóbbi hónapokban még az is visszavetette a keresletet, hogy a kiéleződött szigetvita nyomán a hazafias kínai fogyasztók tömegesen bojkottálták a japán termékeket.
A három cég az előző pénzügyi évben összesen 20 milliárd dollár veszteséget szenvedett el. A Panasonic a múlt hónapban jelezte, hogy a márciussal végződő pénzügyi évben 10 milliárd dollár veszteségre számít, igaz jórészt egyszeri tételek miatt. A Sony szerény működési eredményt mutatott fel a július-szeptemberi negyedévben, és a folyó pénzügyi évben 1,63 milliárd dolláros nyereséget vár, de ebben szintén nagy szerepe van egy egyszeri tételnek, a vegyipari üzletág eladásának.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.