Több variáció is létezik az E.On gáznagykereskedő és gáztároló cégének MVM általi megvásárlására, és minden változathoz más-más ár tartozik, értesült a Világgazdaság.
A különbség az egyes csomagok között abban van, hogy pontosan mit vesz át az állami energetikai csoport, vagy mit nem. Ennek függvényében továbbra is áll lapunk eredeti információja, amely szerint a január 31-én aláírandó szerződésben szereplő ár az MVM által még az előző kormány által ajánlott, 800 millió euróhoz lehet legközelebb. Létezik olyan csomag is, amely szerint az E.On érdekeltségek a Népszabadság által felső határként valószínűsített egymilliárd eurós áron cserélnének majd gazdát. A Napi Gazdaság által kedden megjelölt, 600 millió eurós vételárhoz rendelt csomagról nem tudunk.
Az MVM cáfolta azt a sajtóhírt, amely szerint le kívánna mondani az MVM teljes vezérkara, ha a cég megvásárolná az E.On gázüzletágát, mert ellenzi az ügyletet. Az MTI megkeresésére Felkai György, az MVM kommunikációs igazgatója elmondta, hogy az MVM vezetése jelenleg a szerződés végső egyeztetésén dolgozik. „Nincs ok a lemondásra, a cég vezetése a jogszabályoknak megfelelően, a szakmaiságot szem előtt
tartva jár el” – tette hozzá.
A közlemény arra is emlékeztet, hogy a Népszabadság szerint a vásárlás nem egyszerű, mivel azt a magyar és az uniós versenyhivatalnak is jóvá kell hagynia. Ez akár két évig is eltarthat, s addig a gázüzletág veszteségét a jelenlegi tulajdonos viseli. Ehhez hozzátesszük, hogy szakmai körökből a Világgazdaságot is arról tájékoztatták, hogy az említett adminisztratív okok miatt legalább egy év, amíg az MVM ténylegesen is birtokon belülre kerülhet az E.Ontól átveendő cégekben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.