Kiss Róbert szerint a megyében az őszi vetések fejlődéséhez, valamint a tavasziak vetéséhez, majd keléséhez az elmúlt hetekben viszonylag kedvezően alakultak az időjárási körülmények. A napokban lehullott eső, illetve a nyárias meleg mérséklődése jótékony hatással volt mind az őszi, mind a kikelt, illetve kelésben lévő tavaszi növényekre.
Az őszi árpa és a búza kikalászolt, virágzásuk megkezdődött. A fejlettségi állapotuk alapján jelenleg jók a terméskilátások. A majdani termésmennyiség azonban nagyban függ a következő hetek időjárásától, hiszen a kalászosok vízigénye fejlődésük ezen szakaszában a legnagyobb. A gabonafélék vegyszeres gyomirtása befejeződött – jelezte az igazgató.
A napraforgó és a kukorica vetése a végéhez közeledik. Ahol a sok csapadék hatására belvízfoltok alakultak ki, jelentős a gyomosodás. A március-áprilisban belvízzel borított területek egy részén napjainkra alakult ki olyan talajállapot, hogy a magágy készítést és a vetést el tudták kezdeni a gazdálkodók - mondta. A főbb tavaszi növények közül eddig árpából 4189 hektárt, zabból 3751 hektárt, míg magborsóból 985 hektárt vetettek be. Kukoricából a tervezett 43 303 hektárból 38 692 hektáron, míg napraforgóból az előre jelzett 72 757 hektárból 65 692 hektáron került vetőmag a talajba.
A magágy-előkészítés tavasziak alá az előirányzott 156 530 hektárból eddig 148 395 hektáron történt meg, az őszi kalászosok fejtrágyázását 152 185 hektáron végezték el a termelők. A gyepek és a lucerna első kaszálása befejeződött, mindkét növény jó tömeget és minőséget adott. A hónap elején a megye fóliás termesztői megkezdték a káposztafélék, a paradicsom, a paprika, az uborka és a szamóca piaci értékesítését - tájékoztatott a megyei kormányhivatal földművelésügyi igazgatóságának vezetője.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.