Az OTP Bank elnök-vezérigazgatója a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával (NAK) megkötött együttműködési megállapodás aláírása előtt emlékeztetett: tavaly a bankszektor mezőgazdaságba kihelyezett hiteleinek állománya csökkent, az OTP-é viszont 15 százalékkal emelkedett. Ez mintegy 13 százalékos részesedést jelent a banknak az ágazat finanszírozásában - mondta az MTI-nek Benedek Fülöp ügyvezető igazgató.
Csányi Sándor kiemelte: az OTP több évtizedes hagyományokkal rendelkezik a mezőgazdasági termelők finanszírozásában, de még mindig nem használta ki az e területen rendelkezésére álló lehetőségeket, és nem foglalta el azt a helyet, ami megilletné.
Győrffy Balázs, a NAK elnöke hangsúlyozta: számukra azért fontos a megállapodás az OTP Bankkal, mivel a két szervezet a továbbiakban egymás munkáját segítve, együtt kíván munkálkodni az agrárgazdaság fejlesztése érdekében.
Csányi Sándor az InfoRádió kérdésére megerősítette, hogy a magyarországi bankpiac továbbra is akvizíciós célpont az OTP-nél, céljaik nem változtak. Magyarországon részt akarunk venni a bankrendszer konszolidációjában, én soha nem mondtam, hogy az MKB-t akarjuk megvenni én mindig magyar bankokról beszéltem, mondta Csányi. „Simák úr már másodszor hozza szóba, hogy az OTP nem veszi meg az MKB-t, na most én ezt nem kívánom kommentálni, de egyébként általában mondanám, hogy értsék a mezőgazdasági újságírók is, hogy amikor lovat akarok venni, akkor nem a lóval tárgyalok, hanem a gazdájával...”
Az MTI azt írta, hogy egy 13-15 milliárd forintos zöldmezős beruházásként jön létre Mohács térségében az a nagy kapacitású vágóhíd, amelynek egyik befektetője Csányi Sándor. Az OTP elnök-vezérigazgatója az MTI-nek kedden elmondta: a vágóhíd éves kapacitása egymillió sertés lenne egy műszakban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.