A beruházás során az üzem gépparkjának jelentős részét lecserélik és modernizálják. A tervek szerint a fejlesztés 2014-ben fejeződik majd be. Ez a beruházás is tükrözi a Prinzhorn Csoport elkötelezettségét magyarországi vállalatai iránt: 2006 és 2010 között a Prinzhorn Csoport összesen 280 millió euró értékű beruházást hajtott végre Magyarországon, ezek közül kiemelkedik a dunaújvárosi hullámalappapír gyár felépítése. A 2011-2015 közötti időszakra a vállalatcsoport további 220 millió eurós beruházást tervez.
A nyíregyházi beruházást az északkelet-magyarországi régió számára elérhető, európai uniós vissza nem térítendő támogatások tették lehetővé, mivel annak 50 százalékát uniós forrásból fedezik. „A Dunapack ereje a magas minőségi követelményeinkben és az innovatív termékportfóliónkban gyökerezik, amelyek lehetővé teszik, hogy személyre szabott csomagolási megoldásokat kínáljunk ügyfeleinknek, valamint abban, hogy fenntartható termelési folyamatainkhoz 100 százalékban újrahasznosítható papírt használunk nyersanyagként” – mondta Galambos Attila, a Dunapack Kft ügyvezető igazgatója. – „A beruházási program tovább fogja erősíteni a vállalatcsoport pozícióját a magyar piacon”, tette hozzá.
A Dunapack nyíregyházi üzeme 1971-ben épült, elsősorban a helyi mezőgazdasági termékekhez szükséges papíralapú csomagolóanyagok előállítására. Az elmúlt 20 évben az üzem bővülése lehetővé tette, hogy az ipari ügyfelek további széles köre számára biztosítson csúcsminőségű csomagolási megoldásokat Magyarországon, valamint a szomszédos országokban A géppark és az infrastruktúra tervezett fejlesztése eredményeképp lényegesen bővülni fog a csomagolási termékskála, ezáltal pedig új piacok és ügyfélszegmensek válnak elérhetővé. Ezen felül a modernizáció csökkenteni fogja a gyártásból származó hulladék mennyiségét és a karbantartási költségeket is. „A termelési kapacitás további bővítése, a még jobb minőségű termékek előállítása, a működési biztonság és a termelékenység fejlesztése tovább erősíti majd versenyképességünket az igen éles versennyel jellemezhető csomagolási megoldások piacán, Magyarországon és Kelet-Közép-Európában egyaránt” – tette hozzá Galambos Attila, a Dunapack ügyvezető igazgatója.
A fejlesztési program magában foglalja új nyomda egység és új tekercsváltók beszerzését, a pályafigyelő és a gőzrendszer korszerű vezérlésének kiépítését a lemezgépen, valamint a belső anyagmozgatási rendszer megújítását is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.