Lakáspiac A tavalyi utolsó hónap ingatlanpiaci forgalma a szezonalitásnak megfelelően alacsony értéken zárt, egyebek között a kevesebb munkanap miatt. A decemberi adatokkal együtt a teljes 2013-as éves forgalom a Duna House becslése alapján összesen 83 600 ingatlan adás-vételt jelentette, ami a 2008-as válságév óta a legalacsonyabb érték. A 2012-es forgalmat még segítette az év eleji végtörlesztési, majd az EU forrásból kkv-kat segítő Kombinált Mikrohitel program. Így az akkori 94 ezer fölötti szerződésszám 11 százalékkal volt erősebb a tavalyinál, amikor csak az Otthonteremtő hitelezés lassú emelkedése vált érezhetővé az év második felétől.
A második fél évben a téglaépítésű lakások átlagos négyzetméterárait összevetve a legdrágább Somogy megye volt 295 ezer forinttal, ami a főváros összevont átlagánál is magasabb. Igaz, a főváros presztízs-kerületekben ennél is magasabban, 320-330 ezer forint között voltak a négyzetméterárak. Ugyancsak a második fél évben ugyanakkor Győr-Moson-Sopron megyében és Budapest egészét tekintve azonos, 170 ezer forintos négyzetméter áron vásárolták a panellakásokat. A második legdrágább megye épp az ország másik végében található Hajdú-Bihar megye, ahol 155 ezer forint volt az átlag. Borsod-Abaúj-Zemplén valamint Tolna megye áll a rangsor alján, mindkét esetben 90 ezer forint alatti négyzetméterár átlagokkal. Az ország legdrágább paneljai továbbra is a II. kerületben találhatók, bár igen kis számban. A néhány adás-vétel átlaga viszont 300 ezer forint fölött zajlik. A hagyományosan több panellakással rendelkező kerületek között a XIII. a legdrágább, ahol 212 ezer forintért vették a lakásokat, de a másik népszerű kerület a XI. sem volt sokkal olcsóbb, itt az átlag 199 ezer forint volt lett négyzetméterenként.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.