A március 1-jén hatályba lépő szabályozás lényege, hogy a korábbihoz képest egészen pontosan leírja, hogyan is kell kinézniük ezeknek a feliratoknak. Eddig a dohányzási korlátozással érintett helyet vagy helyiséget, illetve közterületeket, a dohányzásra kijelölt helyet, illetve a nemdohányzó intézményt vagy munkahelyet „szembetűnő", illetve „jól látható", illetve „egyértelmű” módon kötelező megjelölni. Ezek azonban nem igazán objektív kategóriák, így a kormányrendelet ellenőrzése komoly kihívást jelentett az ellenőrző hatóság, az ÁNTSZ munkatársai számára.
A módosított rendelet ezért pontosan meghatározza a felirat jellemzőit: „A felirat vagy jelzés mérete legalább A/4-es nagyságú. A feliraton vagy jelzésen szereplő „DOHÁNYZÁSRA KIJELÖLT HELY” és „TILOS A DOHÁNYZÁS” szövegeknek piros színnel, legalább 30 pontos Helvetica Bold, az egyéb szövegrészeknek legalább 18 pontos Helvetica Bold betűmérettel kell készülniük.
Az előírást megszegő intézmények legalább egy-, de akár 2,5 millió forintra is bírságolhatók.
A jogszabály-módosítás ellenére marad a szigor, és a közoktatási, gyermekjóléti, gyermekvédelmi és egészségügyi intézményekben továbbra is tilos a dohányzás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.