A CEU Business School egyik legutóbbi rendezvényén, ahol arról adtak átfogó képet szakértők, hogyan formálják át az egészségügyet a már elérhető és most még csak fejlesztés alatt álló technológiák, ezekre az innovációkra épülő IT-megoldások kerültek előtérbe.
Az egészségügyi ellátás hatékonyságának növelésében az egyik legfontosabb trend a nanotechnológia, a biotechnológia és a fejlett vezeték nélküli online szolgáltatások összeolvadása lesz. Néhány rákfajta kezelésében már most nanotechnológiás gyógyszereket alkalmaznak, a robottechnológiával irányított sebészeti technológiáknak köszönhetően pedig mikroszkopikus precizitású beavatkozások végezhetők el. A magas intenzitású ultrahang segítségével bizonyos sebészeti eljárások már egyetlen bőrön ejtett vágás nélkül is elvégezhetők. A biotechnológia fejlődése pedig hamarosan lehetővé teszi majd a teljes egészében személyre szabott ellátást.
Az új eljárások nyomán hatalmas mennyiségű információ keletkezik majd, amelyeket egyrészt rögzíteni kell, másrészt fel is kell dolgozni. Ezért az egészségügyi szektor hatalmas lehetőségeket tartogat az IT cégek számára, legyen szó beteg-, vagy intézménymenedzsmentről, információkezelési megoldásokról, a már elérhető megoldások integrálásáról, speciális szoftverekről vagy telemedicináról.
Hazánkban több mint egy tucat e-Health projekt fut, a fejlesztésekre összességében nagyjából 16-17 milliárd forintot fordítanak, döntően uniós támogatásból, illetve svájci és norvég fejlesztési alapokból. Évek óta zajlik az e-recepthez, a kórházak közötti adatmegosztáshoz, vagy a humánerőforrás-monitoringhoz, az országos egészségügyi kapacitástérkép kialakításához szükséges fejlesztések, és a közelmúltban jelentették be a mentésirányítási rendszer korszerűsítésére irányuló beruházást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.