Az ingatlanközvetítő korábban már több olyan adatot is bemutatott, amely a régen várt ingatlanpiaci fellendülés jeleit sejtetik. Nőtt az adás-vételek száma, magasabb a kereslet, mint tavaly bármikor, csökken az alku mértéke és nő a hitelfelvételi kedv. Ezeket az adatokat azóta több piaci szereplő is megerősítette, sőt a KSH javuló építési kedvről is beszámolt.
A Duna House most összehasonlította a márciusban és áprilisban értékesített ingatlanok értékesítési idejét, vagyis azt, hogy az adott ingatlan a megbízáskötéstől az üzletzárásig hány napot volt a piacon. Míg márciusban az értékesítési idő átlag 192 nap volt, addig áprilisban 12 százalékkal kevesebb, vagyis 170 nap.
Bár vidéken is 7 százalékkal csökkent az értékesítés ideje, a budapesti 21 százalékos javulási átlag egészen kiemelkedő. Ennél is erősebb adat tűnik ki a főváros típusbontásából, ugyanis a magas eredményt elsősorban a panelek 146-ról 95 napra való zuhanása okozta, ami 35 százalékos javulás. Az egyetlen negatív érték a budapesti házaknál látható, ahol márciusban 259 napot követően-, áprilisban már 279 napot követően keltek el az ingatlanok.
A Duna House elemzői erős májusi forgalomra számítanak már most, a hónap közepén. Ha kitart a lendület, akkor az első negyedév stagnálása után a következő mért időszakban talán elindul az árak óvatos emelkedése is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.