A Budapesti Corvinus Egyetem Versenyképesség Kutató Központjának igazgatója kiemelte: a Világgazdasági Fórum versenyképességi jelentéseiből kiderül, hogy a külföldi tőkebefektetés és a versenyképesség mértéke között pozitív korreláció van. Magyarország esetében az látható, hogy a hazai gazdaság előrébb tart a nemzetközi tőkebefektetés vonatkozásában, mint a versenyképesség terén. Ez azt jelenti, hogy nem jól használjuk ki a külföldi tőkét a versenyképesség erősítésére.
A termelési érték, a foglalkoztatás és a hozzáadott érték vonatkozásában a külföldi többségű vállalatok részesedése terén Magyarország a régiós országok körében mindhárom kategóriában az első vagy a második helyen áll. „Ez azt mutatja, hogy rendkívül nyitott gazdaság vagyunk” – tette hozzá.
Az adatok azt mutatják, hogy a magyar exportban a saját hozzáadott érték alacsonynak tekinthető, ami nem meglepetés, azonban az már igen, hogy ez az érték durván csökkent 1995 és 2009 között, aminek oka a beágyazottság hiánya, annak nem megfelelő szintje – hangsúlyozta.
Chikán Attila kiemelte: nem egyszerűen teljesíthetők azok a kritériumok (stabil, transzparens pénzügyi helyzet; jól átlátható vezetői felelősség; erős szakmai hozzáértés, partnerség; megbízhatóság; rugalmas gyártó és logisztikai kapacitások; méretgazdaságosság elérése; innovációs készség), amelyeket a multik várnak el a magyar beszállítóktól, azonban ez már nem jelent akkora sokkot a hazai vállalkozásoknak, mint régebben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.