„A fogyasztók hozzájárulásával és a GVH engedélyének megszerzése után átveendő ügyfélkör meghatározó részét a mennyiség szempontjából 15-20 nagyobb ügyfélcsoport, a fogyasztói darabszáméból pedig döntően hazai kis- és középvállalkozások alkotják” – válaszoltak a társaságnál a Világgazdaságnak. Az ügylettől várt előnyökre vonatkozó kérdésünkre kapcsán azt a tájékoztatást kaptunk, hogy a MET alapvetően klasszikus árukereskedő (commodity trader), amely az angolszász típusú kereskedelmi és vállalatépítési gyakorlat szerint eleinte kevés, majd egyre több árucikkel kereskedik, folyamatosan bővítve a kört. A MET a gázpiacon indult, majd megjelent az olaj, az LNG és az LPG, egy éve pedig az áramkereskedelmi piacon is.
A MET a közelmúltban erősítette a portfólióját a szintén a GdF-től vásárolt Dunamenti Erőművel. Az ezzel kapcsolatos, első tapasztalatokat firtató kérdésünkre azt a feleletet kaptuk, hogy a MET jellemzően olyan országokban és térségekben kezd új termékkel kereskedni, ahol már más szegmensekben megvetette a lábát. Számára ezért a Dunamenti Erőmű megvásárlása a kereskedésen kívül keresett stabilitást jelentette. „Az erőműre a portfólió-optimalizálás eszközeként tekintünk vagy, ha úgy tetszik „reál-opcióként” gondolunk. Az áramdivízió eddig sikeresen menedzselte az eszköz-alapú trading-et közvetlenül a Dunamenti megvásárlása után” – áll a válaszban.
özleménye szerint a MET a GdF Suez által e nyáron kiírt, meghívásos pályázaton nyerte el a portfóliót, amely a hazai árampiac 0,5 százalékát teszi.
A MET csoport nyolc európai országban van jelen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.