A Nyugat-Európából induló hajók azért töltenek 2-3 napot Budapesten, mert itt van a turnuscsere. Az utazási irodákban úgy vásárolják meg a jegyet, hogy a nyugat felől érkezők innen repülnek haza, míg a következő csoport ide érkezik repülővel, hogy végigutazza Európa folyóit akár Amszterdamig is. A világ egyik legnagyobb társasága, az amerikai Viking tíz korszerű hajót építtetett az elmúlt években, és az egyik kiemelt célpontja éppen Budapest.
A Viking River Cruises elsősorban amerikai turistákat utaztat Európában és 30 szállodahajójával a dunai turizmus meghatározó szereplője. Árpolitikája eredményeként az elmúlt években jelentősen csökkentek a hajóutak árai, ami hozzájárult az utasszám dinamikus bővüléséhez. Az MT Zrt. információ szerint a három hétig tartó Amszterdam–Budapest hajóúton évente 100-130 ezer turista látogat el a magyar fővárosba a Vikinggel.
A szállodahajók fogadása ugyanakkor nem csupán a kikötők tulajdonosai számára üzlet, hiszen a hajók utasai nem keveset vásárolnak a kikötők, például a Váci utca és a Nagycsarnok környékén. A Viking River Cruises vendégei körében az MT Zrt. az Edutus Főiskolával közösen végzett 328 fős felmérésén a válaszadók átlagosan 124 dollárt költöttek Budapesten, pedig csak az utasok 26 százaléka ment el vásárolgatni. A turnusváltás idején – amíg takarítják, feltöltik a hajót –, az érkező csoport valamelyik Duna-parti szállodában lakik. Emellett magyar utazási irodák szervezik a városnézést és egyéb parti programokat, és nem csak az élelmiszert szerzik be nálunk a hajókonyhára, hanem például a mosatást is magyar cégekkel végeztetik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.