Tavaly az első félévben 57-szer, a július-decemberi időszakban pedig 128 alkalommal kértek információkat a magyar hatóságok a cégtől, amely az esetek valamivel több egyharmadában eleget is tett ezen igényeknek. A 2013. második félévi megkeresésekhez képest pedig több mint háromszoros volt a növekedés a múlt év végén. Ennek megfelelően számottevően nőtt azon felhasználók, illetve fiókok száma is, amelyek felkeltették a kormány érdeklődését. A Facebook közlése szerint a múlt év második felében 167 felhasználóról, illetve fiókról kértek információkat a magyar hatóságok. Tavaly az első félévben még csak 78 facebookozóról kértek adatokat itthonról, 2013 második felében pedig 51-ről, vagyis úgy tűnik, a hazai hatóságok egyre fontosabb információforrásként tekintenek a közösségi oldalra.
Globális szinten is megfigyelhető, hogy nőtt a megkeresések száma, a világ kormányai összesen 35051 esetben fordultak a Facebookhoz információkért 2014 második félévében. A legtöbbször az Egyesült Államok igényelt adatokat, több mint 14 ezer alkalommal, míg a második legkíváncsibb országnak India bizonyult, ahonnan közel 5500 megkeresést küldtek a közösségi oldalnak és több mint hétezer felhasználóról kértek információkat.
A Facebook tavaly a július-decemberi időszakban 9700 olyan tartalmat távolított el az oldalról, amely sértette a helyi törvényeket, ez 11 százalékos növekedést jelentett az első félévhez képest. A nagy internetes cégek a múlt évben kezdték nyilvánosságra hozni a kormányzati megkeresések számát, illetve azt, hogy mennyi esetben adtak ki információkat. A Facebook mellett a Google, a Microsoft, illetve a Yahoo is végez ilyen adatközlést.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.