A vegyesvállalatot 50-50 százalékos tulajdonosi aránnyal és az irányítási struktúrában kiegyensúlyozott jogkörökkel hozzák létre. A partnerség a Magyar Telekom és a Mol - amely jelentős tulajdonosi hányaddal rendelkezik a MET-ben - 2013 júliusában létrejött stratégiai megállapodásán alapul, amely az értékesítés, a kiskereskedelem, az energia-kiskereskedelem és az informatika területét is érintő együttműködésekről szól.
A tranzakció lezárásához, amelyre várhatóan 2015 második felében kerül sor, az érintett hatóságok jóváhagyása is szükséges. A közlemény szerint az új vegyesvállalat előnyös feltételekkel, versenyképes ajánlatokkal jelenik meg a vállalati energiaszolgáltatások piacán.
A Magyar Telekom közölte azt is, hogy a vegyesvállalat működésének megkezdését követően az üzleti ügyfeleknek nyújtott energiaszolgáltatási tevékenységet nem konszolidálja majd a csoport eredményében, hanem a vegyesvállalat eredményének 50 százaléka fog EBITDA (kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) tételként megjelenni. Ennek következtében a Magyar Telekom 2017-re a korábban vártnál arányosan alacsonyabb árbevételre számít mintegy 35-40 milliárd forinttal, azaz a 2014. évi 626,4 milliárd forint bevételhez képest hozzávetőlegesen változatlan lesz.
Hozzátették, hogy a vegyesvállalat létrehozásával az üzleti földgáz és villamosenergia felhasználók kiszolgálása középtávon megszűnik a Magyar Telekomnál, mivel az ellátást a közös vállalat fogja biztosítani. Az üzleti ügyfeleket érintő változás ugyanakkor nem lesz hatással a Magyar Telekom által a lakossági ügyfeleknek nyújtott energiaszolgáltatására.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.