A távközlési szolgáltatóknak berendezéseket és szoftvereket szállító részleg bevétele ugyan 15 százalékkal, 2,3 milliárd euróra nőtt, üzemi eredménye azonban 61 százalékkal 85 millió euróra zuhant. A visszaesést a piaci környezettel, a negyedik és ötödik generációs mobiltechnológiához kapcsolódó fejlesztésekkel, illetve a szoftvereladás csökkenésével indokolta a társaság. A Networks miatt az egész vállalat üzemi eredménye csökkent, 2014 első három hónapjához képest 13 százalékkal. A cég bevétele 3,2 milliárd euró volt a január-márciusi időszakban, ami 20 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit. Az adatokat csütörtök reggel hozták nyilvánosságra, utána rövid idő alatt tíz százalékot esett a Nokia részvények árfolyama. Bár a fő üzletág gyengélkedése érthetően aggasztja a befektetőket, a társaság többi részlege jó teljesítményt nyújtott, ami bizakodásra adhat okot. A szabadalmi jogokat kezelő Technologies ágazat megduplázta bevételét, az üzemi eredménye pedig ennél is nagyobb mértékben bővült.
Az egykor a világ legnagyobb mobiltelefon-gyártójának számító finn cég tavaly tavasszal vált meg végleg mobil üzletágától, azzal a céllal, hogy minden figyelmét a hálózati megoldásokra fordíthassa. A stratégia részeként néhány hete bejelentették, 15,6 milliárd euróért felvásárolják a Alcatel-Lucentet, hogy erősítsék pozíciójukat (a francia cég egyik nagy részvényese, az Odey Asset Management ugyan a múlt héten közölte, hogy elfogadhatatlannak tartja a Nokia ajánlatát, de ez valószínűleg nem akadályozza meg a frigyet). A Nokia nem mondott le teljesen az eszközpiacról sem, tavaly novemberben egy táblagéppel, az N1-el sokkolták a piacot, ám az okostelefon fejlesztéséről szóló híreket cáfolták.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.