Ebben azt írták, a "Funkcionális integrációt támogató fejlesztés" elnevezésű, a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében megvalósuló beruházásból mindkét intézmény egy-egy új, digitális MRI-készülékkel bővítette eszközparkját. Ezek segítségével a vizsgálatokhoz szükséges idő a korábbiakhoz képest akár 30 százalékkal is rövidül, ami csökkenti a várólistát.
Kiemelték, hogy a beszerzés segítségével mindkét telephelyen lehetővé válnak a rutin jellegű, általános MR-vizsgálatokon túl a fejlett klinikai alkalmazások is: a Pándy Kálmán kórházban a neurológiai, a kardiológiai, az ízületi specializáció, míg a Réthy Pál kórházban az ízületek és az emlő speciális vizsgálatai.
Emellett mindkét kórház beszerzett több, speciális endoszkópos eszközt, a gyulai intézmény gasztroenterológiai laboratóriuma pedig egy HD felbontású, speciális fényszűrő funkcióval is rendelkező videoendoszkópos toronnyal is bővült. A fejlesztés a tápcsatornai vérzések sürgősségi kezelését és a tervezett diagnosztikus, terápiás beavatkozások biztonságos elvégzését szolgálja - közölték.
Az 1,95 milliárd forintos, százszázalékos támogatású projekt kiterjed patológiai, klinikai laboratóriumi, radiológiai és egyéb orvostechnikai berendezések beszerzésére, valamint informatikai és mosodatechnológiai fejlesztésekre is.
A két intézmény vezetői a közleményben kitértek arra: az a tény, hogy a két kórház 16 kilométerre helyezkedik el egymástól, kiváló feltételeket biztosít a betegutak egyszerűsítéséhez és a speciális ellátásokhoz való jobb hozzáféréshez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.