Nemes Jeles László Saul fia című alkotása a magyar filmtörténet egyik legsikeresebb darabja lett azzal, hogy négy díjat is hazahozott – Zsűri Nagydíja, FIPRESCI-díj (azaz a kritikusok díja), Francois Chalais-díj (társadalmilag fontos alkotások díja), továbbá a Vulcain-díj a legjobb hangmérnöki munkáért Zányi Tamásnak.
A szakmai elismerések begyűjtése után most már gazdaságilag sikeres lett a film. A Filmalap összesen 321,6 millió forinttal támogatta a Laokoon Filmgroup gyártásában készült alkotást, és ez az összeg már most megtérült a film külföldi eladásaiból származó bevételekből. Ez teljesen egyedülálló eredmény, tekintve, hogy az előtt lett pénzügyi siker a film, mielőtt bemutatták volna a mozikban - írja a hvg.hu.
A magyar film nemzetközi forgalmazási jogainak értékesítésével megbízott, párizsi székhelyű Films Distribution több mint 50 ország filmforgalmazójának értékesítette a Saul fiát Cannes-ban – köztük a Sony Pictures Classics vezető amerikai forgalmazónak.
A Sony Pictures Classics az Egyesült Államok egyik vezető függetlenfilmes forgalmazója, Woody Allen filmjei mellett olyan sikerfilmek otthona, mint a Whiplash vagy a Foxcatcher. A forgalmazó az utóbbi években olyan filmeket juttatott el a legjobb külföldi filmnek járó Oscar-jelölésig, mint az argentin Eszeveszett mesék, az orosz Leviatán, de 2011-ben és ''12-ben egyenesen a győzelemig vezette az iráni Nader és Simin - Egy elválás története és az osztrák Szerelem című alkotásokat.
Bár még korai jóslásokba bocsátkozni, de a cannes-i siker után a nemzetközi sajtó és a kritikusok szinte biztosra veszik, hogy a Saul fia a Golden Globe mellett az Oscar-díj-átadón is a legjobb külföldi film kategória egyik legnagyobb favoritja lesz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.