Rekordnagyságú értékesítésről számolt be a Christie’s 2015 első fél évére: a londoni székhelyű aukciósház 2,9 milliárd font (4,5 milliárd dollár) értékű forgalmat bonyolított le, ez 8 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál. Az impresszionista és modern művészeti divízió fennállása óta a legjobb fél évet zárta, az itt elért 771,6 millió fontos eredményhez nagyban hozzájárult az a 25 válogatott tételből álló májusi aukció, amelyen Picasso Algíri nők című műve árverési világrekordot ért el a jutalékkal együtt 179,4 millió dolláros árával.
Még ennél is jobban teljesített összességében a kortárs részleg – ebben a szegmensben a Christie’s jó ideje globális piacvezető –, 927,7 millió fontnyi összforgalommal. Jól húzott az ázsiai művészeti részleg is, itt az eladások értéke 34 százalékkal, több mint 298 millió fontra emelkedett. A régi mesterek szekciója viszont 32 százalékkal kisebb, alig több mint 71 millió fontos forgalmat ért el (ideértve a 19. századi európai és az orosz művészeti árverések eredményét is).
A vevők 24 százaléka új ügyfél a Christie’snél – emelte ki a ház közleménye, hozzátéve, hogy 14 százalékkal bővült a középréteg, vagyis az a kör, amelyik a 100 ezer–egymillió font közti árkategóriában vásárol. A Christie’s fontos céljai közé tartozik, hogy minden értelemben bővítse tevékenységi körét, legyen szó földrajzi szempontokról, művészeti korszakról, illetve területről vagy az árakról.
A Christie’s magánkézben van (a Kering luxusipari csoportot ellenőrző, műgyűjtőként is világhírű François Pinault francia milliárdos tulajdona), ezért nem tesz közzé részletes bevételi vagy profitadatokat, csak a féléves forgalomról számol be. Az örök rivális Sotheby’s a New York-i tőzsdén forog; a társaság még nem tette közzé második negyedéves gyorsjelentését, csak a július 20-ig lebonyolított idei forgalmat összegezte a honlapján, ennek értéke 3,5 milliárd dollárra rúgott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.