Óriási, 41 méteres szárnyfesztávolságú drónt vetne be a Facebook annak érdekében, hogy a nehezen megközelíthető, egyéb hálózati infrastruktúrával le nem fedett helyeken élők számára is elérhetővé tegyék az internetet. A társaság által készített, hatalmas szárnyakkal rendelkező, mégis mindössze néhány száz kilogrammos robotrepülővel egyelőre földi teszteket végeznek, és várhatóan csak jövőre emelkedik majd levegőbe. Az elképzelések szerint az Aquila-projekt keretében megépülő szuperdrónok 18 ezer és 27 ezer méter közötti magasságban repülnének, és akár 90 napig is a levegőben maradhatnak. Az adattovábbításhoz lézertechnológiát használnak, amellyel az eddigi kísérletek során másodpercenként 10 gigabites adatátviteli sebesség volt a csúcs.
A Facebook és a cég által létrehozott Internet.org nevű szervezet komoly erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy minél több helyre eljuttassák az internetet. A drónok mellett műholdakkal is kísérleteznek, emellett több országban – főként Afrikában – olyan mobilalkalmazást tettek elérhetővé, amellyel bizonyos alapvető információs szolgáltatásokat ingyen érhetnek el a felhasználók. A kísérletezés ugyanakkor érezteti hatását a cég üzleti eredményein. A drónprojekt is szerepet játszott abban, hogy a vállalat kiadásai a második negyedévben az egy évvel korábbihoz képest 82 százalékkal nőttek, ami miatt a cégnek mind az üzemi szintű, mind az adózott eredménye csökkent 2014 hasonló időszakához képest.
A Facebook kezdeményezésének fontosságát egyébként jól mutatja, hogy az ENSZ égisze alatt működő Nemzetközi Távközlési Szövetség (International Telecommunication Union – ITU) elemzése szerint hatalmas különbségek vannak a fejlett térségek és a fejlődő régiók internetellátottsága között. Míg Európában meghaladja a 82 százalékot a világhálós hozzáféréssel bíró háztartások aránya, addig például Afrikában az otthonok kevesebb mint 11 százaléka rendelkezik valamilyen internetkapcsolattal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.