A tetszést kifejező „like” mellett hamarosan újabb érzelem megmutatására alkalmas gomb jelenhet meg a Facebookon.
Mark Zuckerberg, a világ legnépszerűbb közösségi oldalát működtető cég vezetője egy háttérbeszélgetésen beszélt egy „dislike” (nem tetszik) jellegű gomb bevezetéséről a felületen. A felhasználók már régóta követelték, hogy szélesítsék az egyszerű véleménynyilvánítási lehetőségek körét, azonban a Facebook menedzsmentje eddig ellenállt ennek az igénynek. Ez érthető is, hiszen komoly kihívást jelent egy ilyen gomb bevezetésének a menedzselése. Az elképzelések szerint a „dislike”-kal nem a nekünk nem tetsző bejegyzésekkel szembeni ellenérzésünket fejezhetjük majd ki, hanem olyan bejegyzések, hírek kapcsán nyomhatjuk majd meg, amelyek esetében a lájk nem tűnik helyénvalónak. Ilyenek például a sokakat érdeklő hírek balesetekről, katasztrófákról vagy éppen a jelenlegi menekültválságról, de ebbe a körbe tartozhatnak a közeli hozzátartozók elvesztéséről szóló bejegyzések is. Érthető, hogy az ilyen posztok kapcsán a „like”, vagyis tetszik kifejezés nem tűnik igazán helyénvalónak.
Ugyanakkor a Facebook a felhasználók idővonalán megjelenő bejegyzéseket egy speciális algoritmus szerint rangsorolja, amely többek között azt is figyelembe veszi, hogy másoktól mennyi lájkot kapott egy-egy poszt. Erre azért van szükség, mert egyébként kezelhetetlen mennyiségű információ zúdulna a felület használóira. Így azonban az olyan típusú érdekes, fontos hírek, amelyeket nem illik szeretni, akár ki is kerülhetnek erről a listáról, hiszen kevesen lájkolják azokat.
Az új gomb bevezetése változtathat a helyzeten, azonban nagy kérdés, hogyan tudja majd menedzselni ezt a Facebook. Meg kell ugyanis oldani valahogyan, hogy csak azoknál a bejegyzéseknél legyen alkalmazható, amelyeknél releváns a funkció, és ne kínáljon egy újabb eszközt az internetes zaklatáshoz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.