Puskás Ferenc 1952-es olimpiai aranyérme, a helsinki döntőn viselt stoplis cipője és 1954-es világbajnoki ezüstérme is látható azon a tárlaton, amely Manchesterben, a brit Nemzeti Futballmúzeumban nyílt meg az aranycsapat balösszekötőjének tiszteletére.
A Puskás Intézet gyűjteményéből összeállított, januárig látogatható kiállítás házigazdájaként David Pearson, az intézmény igazgatóhelyettese méltatta az 1953-as angolverő magyar válogatott vezérét, Szabadhegy Péter, Magyarország londoni nagykövete pedig kiemelte: egy közelmúltban végzett felmérés szerint Puskás a legismertebb magyar Angliában, megelőzve például Bartók Bélát is.
Az eseményt megelőzően mutatták be a helyszínen Szöllősi György angol nyelvű könyvét a Honvéd és a Real Madrid legendás alakjáról. A 153 oldalas, kemény fedeles kiadvány a magyar nyelven először 2005-ben, a Nemzeti Sport gondozásában megjelent életrajz szűkített, egyszerűsített fordítása. Neil White, a brit Backpage kiadó vezetője elmondta: kezdetben ezerötszáz példányt dobnak piacra a könyvből, bízva abban, hogy az érdeklődés indokolja majd az utánnyomást, akár még karácsony előtt. A termék 11,99 fontos árával középkategóriás könyvnek számít, kis mérete miatt ideális karácsonyi ajándék lehet, a jövő tavaszi, gyengébb vásárlói időszakra viszont az eladási számoktól függően tervezik az olcsóbb, puha fedeles verzió megjelentetését is.
A Backpage brit viszonylatban a kis kiadók közé tartozik, a sportkönyvek piacára Graham Hunter Barca: The Making of the Greatest Team in the World című könyvével robbant be, üzleti szempontból ez a kiadvány hozta eddigi legnagyobb sikerét is, noha 25 ezres eladott példányszámával jóval alatta marad a – jogdíjak miatt magasabb költségvetéssel elkészült – angol nyelvű Andrea Pirlo-életrajznak, amelyből hatvanezer fogyott. n Cs. P.
Az eredeti, magyar változat kedvezményes áron kapható a Lapcentrum.hu oldalon
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.