BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Vitték a képkereteket és a bútorokat

Nem születtek kimagasló eredmények a Biksady Galéria november 14-i árverésén, igaz, a nagy értékű tételeket a decemberi eseményre tartogatják. A festmények és a grafikák alapár körül mentek, csak néhányra licitáltak. Nem kelt el Oscar Wilde illusztrátorának, Aubrey Beardsley-nek a szecessziós litográfiája, de egy másik angol művész, John Yunge Beatman hasonló stílusú, Csábítás című egyedi grafikájára jött vevő, 380 ezer forintért. Az érdeklődők többsége a Biksady árverésein külföldi, sok megbízást és telefonos licitet kapnak Európából, miután elsősorban német és francia aukciós oldalakon hirdetnek.

A magyar részből Berki Viola badacsonyi szüretet ábrázoló festménye 46 ezer forintért, Vankóné Dudás Juli naiv festő fonóban játszódó olajképe 120 ezer forintért kelt el. A legnagyobb áremelkedést a kassai grafikusművész Krón Jenő aktivista hatású Alakok című, 1922-es litográfiája érte el: 60 ezres kezdésről 190 ezres leütésig jutott.

Az árverés bútorokat és képkereteket kínáló blokkja eredményesebb volt, elkelt a szecessziós hálószoba-garnitúra 320 ezerért, a 19. századi francia íróasztal 340 ezerért, az art deco ülőgarnitúra 500 ezerért. A képkereteket elkapkodták: a pár ezer forintról induló keretek árát is felverték 20-30 ezer forintig (a vevők közt több kereskedő is volt). A legdrágább egy 19. századi, átlagos méretű faragott és aranyozott fakeret lett, háromszoros áron, 95 ezer forintért vitték el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.