A karácsonyra kapott ajándékok tíz százalékát viszik az idén vissza a kereskedőkhöz az amerikaiak a Nemzeti Kiskereskedelmi Szövetség (NRF) adatai szerint. Hatalmas összegről, 63 milliárd dollárról van szó, ebből 2,2 milliárd az a tétel, amit számla nélkül vagy hamis papírokkal próbálnak visszaváltani, vagy becserélni, s ilyenkor a lopott holmik pénzre váltásával is rengetegen próbálkoznak. Becslések szerint a szigorú fogyasztóvédelmi rendelkezések miatta az idén megduplázódik, tíz százalékra, azaz 220 millió dollárra emelkedik a vitás esetek körében a csalással szerzett jövedelem.
A visszavásárolt termékek miatt 550 és 960 millió dollárral csökken az amerikai költségvetés adóbevétele. Az egyes államok között hatalmas eltérések mutatkoznak, az árucsere-mozgalomban hagyományosan Kalifornia és Texas áll az élen, ahol az idén 33 illetve 21 milliárd dollárnyi felesleges vagy nem megfelelő árut visznek vissza a boltokba. Értelemszerűen a csalók aránya is itt a legmagasabb. A negatív hatások közé sorolja az NRF, hogy a jelenség csak Texasban 26 ezernél is több kiskereskedelmi állás megszűnéséhez vezethet.
Az NRF összesítése szerint a fekete péntektől szentestéig tartó karácsonyi szezonban a tavalyihoz képest 3,7 százalékkal 630,5 milliárd dollárra nőtt a kiskereskedelem bevétele. A Mastercard 7,9 százalékos emelkedést mért, ők a kártyás, a készpénzes a csekkes vásárlási adatokat összesítik, a dollárszámlákról való utalásokat viszont figyelmen kívül hagyják. Két számjegyű bővülést a bútoroknál és a női ruházatnál mutattak ki. Az internetes vásárlások 20 százalékkal nőttek tavalyhoz képest, ráirányítva a figyelmet arra, hogy aki nem fejleszti online felületét, az óhatatlanul versenyhátrányba kerül.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.