Az elmúlt években javult a vállalkozások fizetési fegyelme, tavaly másfélszer annyian fizették be a kamarai hozzájárulást, mint 2012-ben, ennek ellenére az idén mintegy 10 ezer, évek óta nem fizető cég esetében kértek behajtást az adóhivataltól összesen mintegy 170 millió forint értékben - közölte a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara.
A tájékoztatás szerint a BKIK kamarai hozzájárulásokból származó bevétele az évek során másfélszeresére nőtt, miközben az összbevételnek minden évben csak a harmadát tette ki a vállalkozói befizetés.
A BKIK adatai szerint a kamarai hozzájárulás 2012-ben 561 millió, 2013-ban 613 millió forint, 2014-ben 704 millió forint volt, és minden évben mintegy 36 százalékot tett ki az összbevételben, például 2014-ben a 704 millió forint kamarai hozzájárulás 36,5 százalékot jelentett a fővárosi köztestület 1,93 milliárd forintos bevételében.
A budapesti kamara közleménye szerint a kamarai hozzájárulás 10 százalékát a vonatkozó jogszabály alapján befizetik a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának (MKIK), így a BKIK 2012-ben 56,1 millió forintot, 2013-ban 61,3 millió forintot, 2014-ben pedig 70,4 millió forintot utalt az MKIK számlájára.
A BKIK tájékoztatása szerint költségvetésük kétharmada a szakképzési, a békéltető testületi feladatok finanszírozásából, valamint olyan, nem közpénzből származó forrásokból, mint az önkéntes tagságon alapuló befizetésekből, gazdaságélénkítő programokban történő részvételből, egyéb gazdálkodási tevékenységéből - például ingatlan bérbeadás, konferenciák szervezése -, és a fizetős szolgáltatási díj-bevételekből - köztük az Okmányhitelesítő Iroda, illetve a Széchenyi Kártya Irodák bevételeiből - tevődik össze.
A kamara közleményében hangsúlyozza, hogy a folyamatosan bővíti ingyenes szolgáltatásait a fővárosi vállalkozásoknak, például a vállalkozók tájékoztatását szolgáló ingyenes kampányok, kiadványok, kommunikációs anyagokra tavaly 100 millió forintot költöttek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.