Nincs tudatos márkaépítés a magyar sportban - állapította meg Hrutka János volt válogatott labdarúgó, sportmenedzser a Brandtrend és a Centrál Kávéház kerekasztal-beszélgetésén, mely résztvevői azt kutatták, mennyit ér egy magyar sportmárka. Abban egyetértettek, hogy márkát alapvetően a teljesítményre lehet építeni. Például az idén a labdarúgó-válogatottra, mely kijutott az Európa-bajnokságra. Ennek apropóján már érdemes lenne támogatni a lemaradt hazai focicsapatokat - vélte Sipos Jenő, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) szóvivője.
Csakhogy a sportbüdzsékben nincs elkülönítve pénz marketingre - figyelmeztetett Elbert Gábor marketing menedzser, a paksi futballklub vezetőségi tagja -, noha Hrutka szerint legalább az éves bevétel 20-30 százalékát kellene erre költeni. Így hiába szorgalmazza George F. Hemingway, a Budapest Honvéd tulajdonosa az MLSZ-nél, hogy az NB I-es focicsapatoknak legyen közös marketingprogramja.
A Magyar Sí Szövetség az állami szabályozás miatt nem költhet többet marketingre az éves költségvetése 3 százalékánál. Így hiába népszerű az alpesi sí, csak hosszú brandépítéssel sikerült eljuttatni a hírt mindenkihez, hogy Miklós Edit személyében már van nemzetközi szintű sízőnk - közölte Kaszó Klára, a szövetség ügyvezető elnöke.
Magyarországon csak államilag irányított üzleti szponzoráció létezik - állapította meg Muszbek Mihály sportközgazdász. Jó ellenpélda az amatőrsportban Csomor Tamásnak, az Ironman-versenyek jogtulajdonosának a kezdeményezése, aki két éve Közép-Európában elsőként hozott be egy kultikus márkát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.