Az összegzés szerint a lista elején Szingapúr szerepel, másodpercenként 37 megabites letöltési sebességgel, a 4G letöltési sebesség globális átlaga pedig csupán másodpercenként 13,5 megabit.
A felmérésben vizsgálták azt is, hogy a mobilhálózatra kapcsolódó eszközök idejük mekkora részében használnak 4G szolgáltatásokat, ebben a tekintetben is az élmezőnyben van Magyarország, 79 százalékos átlagával a kilencedik helyre került.
Mind a sebességét, mind a 4G használatának időarányát tekintve a kontinens élmezőnyében található az OpenSignal statisztikái szerint a Telekom és Telenor 4G-s adathálózata. Az OpenSignal applikációival végzett felhasználói mérések átlaga szerint a Telekom a világ kilencedik, a Telenor a világ tizenharmadik leggyorsabb 4G-szolgáltatását nyújtja.
Arra a kérdésre, hogy mekkora a távközlési szolgáltatók 4G-hálózatának földrajzi lefedettsége, a Telekom több mint 97 százalékos, a Telenor 97 százalékos, a Vodafone sajtóosztálya pedig 90 százalékos értékről számolt be.
A felmérést végző társaság jelentésében a 4G-hálózatok rendkívül gyors fejlődési ütemét is kiemelte: míg egy évvel korábban egy másodpercenként 20 megabitet meghaladó átlagos letöltési sebesség még kiemelkedő eredménynek számított, addig az idén már a világ 142 4G-vel lefedett országából 15-ben érhető el ennél gyorsabb 4G-mobilinternet.
A jelentés készítői azt is hangsúlyozták, hogy Európa számos országában - különösen Németországban, Olaszországban, Franciaországban és az Egyesült Királyságban - még a 3G-n alapuló mobilinternetes szolgáltatások dominálnak, pedig azokkal jóval költségesebb szolgáltatni a 4G-nél.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.