A lízingpiac óvatos, öt százalék körüli növekedésére számít az idén a szakma a Magyar Lízingszövetség tagvállalatainál végzett nem reprezentatív felmérés szerint. A bővülést elsősorban az EU-s, az állami támogatások, a kormány szociális támogatási politikája és kisebb mértékben a kedvezményes refinanszírozási források (MNB NHP, Exim refinanszírozási program) fogják táplálni. Számítani lehet a kis- és közepes vállalkozások beruházásainak növekedésére és ezzel párhuzamosan a kkv-finanszírozás élénkülésére. A Növekedési Hitelprogram segítségével lehívható keretek pénzügyi intézmények közötti elosztása – amennyiben az a jelenleg ismert formában valósul meg – 2016-ban torzítani fogja a piaci szereplők közötti versenyt, mivel egyes szereplők nagyobb, mások jóval kisebb arányban vagy egyáltalán nem fognak tudni az NHP kedvező refinanszírozási forrásaihoz hozzáférni.
A gépjármű-finanszírozás területén a szakértők a lízingpiaci átlagot meghaladó, hét százalék körüli növekedésre számítanak. Ennek elsődleges motorja a lakossági devizahitelek döntő részének kivezetése után óvatosan növekvő lakossági hitelfelvételi kedv lehet. Idén is várható az újautó-értékesítés egy számjegyű növekedése, ami szintén a bővülés irányába hathat.
A haszonjárművek esetében 5-6 százalék közötti növekedés várható. Ez az EU-s támogatásoknak, az Exim Bank által nyújtott exportrefinanszírozási lehetőség miatti alacsony kamatoknak és a CSOK következtében megélénkülő építőipari beruházásoknak lesz köszönhető.
A lízingpiac húzóágazata várhatóan idén is a mezőgazdasági gépek finanszírozása lesz, 8-10 százalék közötti bővüléssel. Az építőipari gépek területén 5-6, az informatikai, irodai és az egyéb eszközöknél maximum 1-2 százalékos növekedés várható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.