BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Elárverezik a Széchenyi Hitelszövetkezet budapesti fiókját

Nehezen kelnek el a Töröcskei Istvánhoz köthető hitelintézetek vagyonelemei, a bank autóit megint nem sikerült eladni, a hitelszövetkezet budapesti fiókja is megvan még.

Harmadjára sem sikerült túladnia a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft.-nek (PSFN) a Töröcskei István exbankár (az Államadósság Kezelő Központ volt vezérigazgatója) és felesége cégének többségi – és a Nemzetgazdasági Minisztérum kisebbségi – tulajdonában volt, 2015 augusztusa óta felszámolás alatt álló Széchenyi Kereskedelmi Bank három Honda és egy-egy Volkswagen és Audi típusú személygépkocsiján. Az október eleji első pályázatot a meghirdetést követően alig hat nappal érvénytelennek nyilvánították, miután az autók közel 25 millió forintos együttes irányárát rosszul, nettó plusz áfa összegben tüntették fel, noha a gépjárművek értékesítése mentes az adó alól, mivel azok áfaösszegét nem igényelték vissza a beszerzésükkor. A november végi újabb próbálkozásnál már helyesen, az áfával növelten feltüntetett 31,7 millió forintos irányárat azonban senki sem volt hajlandó megadni. Ezért azt a felszámoló 5 millióval lejjebb vitte, és irányáruk már csak 26,7 millió volt a február 19-ig tartó újabb szakaszban, ám az egyetlen pályázó mindössze 19,5 milliót volt hajlandó adni értük. Ezért a pályázatot a PSFN érvénytelennek nyilvánította, s egyelőre nem tette közzé, próbálkozik-e negyedszerre is az értékesítéssel, s ha igen, milyen irányáron.

Elárverezi a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. a 2014 novembere óta felszámolás alatt álló, egykoron Töröcskei által elnökölt Széchenyi Hitelszövetkezet budapesti fiókját is. A Madách téri ingatlan irányára közel 30 millió forint, s az ajánlatokat március 11–30. között lehet benyújtani az elektronikus értékesítési rendszerben.

A döntően Zala megyében tevékenykedő hitelszövetkezetnél 2014 novemberére olyan súlyos tőkehiány alakult ki, hogy a Magyar Nemzeti Bank visszavonta a működési engedélyét, kezdeményezte a felszámolását, miközben a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete a betétesek biztonsága érdekében kizárta a tagjai közül. A 2014 decemberében elkészült vagyonleltár szerint a Széchenyi ingatlanjai közel 709 millió forintot értek.

Nem vonzó BÉT-részvények

Harmadszorra próbálkozik a PSFN az egy éve bebukott Hungária Értékpapír 32 878 darab, névértéken közel 3,3 millió forintos, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) jegyzett tőkéjének 0,6 százalékát kitevő részvényeinek eladásával, a vételi ajánlatokat március 21-ig lehet benyújtani az Equilor Befektetési Zrt.-hez. A szervezet meghirdette a Quaestor eddig már szintén kétszer meghirdetett 65 ezer darabos, 1,2 százaléknyi részesedést képviselő tőzsderészvényeit is. Irányadó, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) tavaly novemberben részvényenként 3550 forintot fizetett az osztrákok 68,8 százalékos pakettjéért, amivel részesedése 75,75 százalékra nőtt. Az ugyancsak felszámolás alatt lévő Buda-Cash Brókerház jóval kisebb, 4842 darabos BÉT-részvényei elsőre elkeltek – a vevő kiléte nem ismert.


Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.