Harmadjára sem sikerült túladnia a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft.-nek (PSFN) a Töröcskei István exbankár (az Államadósság Kezelő Központ volt vezérigazgatója) és felesége cégének többségi – és a Nemzetgazdasági Minisztérum kisebbségi – tulajdonában volt, 2015 augusztusa óta felszámolás alatt álló Széchenyi Kereskedelmi Bank három Honda és egy-egy Volkswagen és Audi típusú személygépkocsiján. Az október eleji első pályázatot a meghirdetést követően alig hat nappal érvénytelennek nyilvánították, miután az autók közel 25 millió forintos együttes irányárát rosszul, nettó plusz áfa összegben tüntették fel, noha a gépjárművek értékesítése mentes az adó alól, mivel azok áfaösszegét nem igényelték vissza a beszerzésükkor. A november végi újabb próbálkozásnál már helyesen, az áfával növelten feltüntetett 31,7 millió forintos irányárat azonban senki sem volt hajlandó megadni. Ezért azt a felszámoló 5 millióval lejjebb vitte, és irányáruk már csak 26,7 millió volt a február 19-ig tartó újabb szakaszban, ám az egyetlen pályázó mindössze 19,5 milliót volt hajlandó adni értük. Ezért a pályázatot a PSFN érvénytelennek nyilvánította, s egyelőre nem tette közzé, próbálkozik-e negyedszerre is az értékesítéssel, s ha igen, milyen irányáron.
Elárverezi a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. a 2014 novembere óta felszámolás alatt álló, egykoron Töröcskei által elnökölt Széchenyi Hitelszövetkezet budapesti fiókját is. A Madách téri ingatlan irányára közel 30 millió forint, s az ajánlatokat március 11–30. között lehet benyújtani az elektronikus értékesítési rendszerben.
Nem vonzó BÉT-részvények
Harmadszorra próbálkozik a PSFN az egy éve bebukott Hungária Értékpapír 32 878 darab, névértéken közel 3,3 millió forintos, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) jegyzett tőkéjének 0,6 százalékát kitevő részvényeinek eladásával, a vételi ajánlatokat március 21-ig lehet benyújtani az Equilor Befektetési Zrt.-hez. A szervezet meghirdette a Quaestor eddig már szintén kétszer meghirdetett 65 ezer darabos, 1,2 százaléknyi részesedést képviselő tőzsderészvényeit is. Irányadó, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) tavaly novemberben részvényenként 3550 forintot fizetett az osztrákok 68,8 százalékos pakettjéért, amivel részesedése 75,75 százalékra nőtt. Az ugyancsak felszámolás alatt lévő Buda-Cash Brókerház jóval kisebb, 4842 darabos BÉT-részvényei elsőre elkeltek – a vevő kiléte nem ismert.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.