Vevő akadt a pusztaottlakai Magyar Termés TÉSZ Kft. vagyonának egy részére. A cég leginkább ötletgazdájáról, első ügyvezetőjéről és alapító-résztulajdonosáról, Simonka György fideszes országgyűlési képviselőről nevezetes. A termelést és értékesítést integráló, valaha leginkább dinnye- és paprika-nagykereskedelemmel foglalkozó cég tavaly áprilisban dőlt felszámolásba. Azóta a kunágotai és a pusztaottlakai telephelyhelyének, illetve a gépsoroknak, paprikaválogatónak akadt vevője. A hivatalos adatok szerint csaknem 161 millió forint volt a nyertes ajánlat, ami nagyjából megfelel a kikiáltási árnak. A Világgazdaság értesülése szerint a vevő nem esik távol Simonka érdekkörétől.
Annyi biztos, hogy az egykori pusztaottlakai polgármester a mai napig szívén viseli a Magyar Termés sorsát, ezenkívül valamennyi cégérdekeltségétől megvált 2010-ben, amikor helyet foglalt a parlamentben.
Úgy tudni, a mostani vevő a pusztaottlakai önkormányzat által alapított cég – ilyet pedig egyet lelni a cégnyilvántartásban, a BMKP Békés Megyei Kitörési Pont Nonprofit Kft.-t. Bár a 474 fős település számára kulcsfontosságú a termelőket összefogó Magyar Termés sorsa, Boldog Zoltánné, jegyző azt állította a Világgazdaság kérdésére, nem tudja, ki a vevő.
A vagyoneladás folytatódik, a felszámoló legújabban 320 millió forintért hirdette meg a Balkány, Perked pusztán található 1,1 hektáros telket, amelyen hűtőház, mérlegház, egyéb ipari épületek találhatók. Most részenként próbál túladni az egyes elemeken, mert a teljes, 872 millió forintra becsült vagyonra csak egy 90 milliós ajánlat futott be az első körben.
A 872 millió forintos irányár egyébként messze nem fedezi a 2,5 milliárd forintra rúgó hitelezői igényeket, de elmarad a Magyar Termésnek folyósított beruházási támogatások összegétől is. A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal adatbázisa szerint több mint 1,3 milliárd forint beruházási támogatást fizetett ki 2010–2012-ben a cégnek. A hivatal azonban elbukta a követelését, mert határidőn túl jelentkezett be a felszámolási eljárásba. A felszámolás állása alapján valószínűsíthető, hogy csak a jelzáloggal biztosított hitelezőknek jut a pénzből. Listájukon – a balkányi hirdetmény szerint – az UniCreditbank 280 millióval szerepel, de jelzálogot jegyeztetett be az állami tulajdonú Regionális Fejlesztési Finanszírozó Zrt. is, és végrehajtási joga van az Ottlakai Businesspark Kft.-nek 94 millió erejéig. Utóbbiban tulajdonos Simonka felesége, Simonkáné Gábor Marianna, és ez a park ad helyet a Magyar Termés mellett egy sor társaságnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.