Új, nagy felbontású akciókamerákkal, valamint szuperdrónnal próbálja megtépázott népszerűségét és a befektetők bizalmát visszaszerezni a szebb napokat látott GoPro. A hétfői kaliforniai bemutató sztárja a régóta várt Karma drón volt, amely – a cég állítása szerint – új távlatokat nyit a légi fényképezésben és filmkészítésben. Nick Woodman alapító-vezérigazgató szerint megérte várni az eredetileg tavaszi debütálással, mivel mára sikerült kiküszöbölni a képstabilizátor hibáit, így a drónra szerelt kamera immár rezzenéstelen képrögzítésre képes. A stabilizátor lecsatolható a drónról, és más felhasználási területen is bevethető. A Karma kézi vezérlőegysége egy játékkonzoléhoz hasonlatos, könnyen kezelhető, és minimonitorján a felhasználó a kamera optikáján keresztül élvezheti a rögzíteni kívánt látványt. Ezeket a Hero5 csúcskamera szintén most bemutatott, felfrissített változatai digitalizált formában tárolják, vagy azonnal felküldik a GoPro „felhőjébe”. A Karma alapára 799 dollár, ehhez csatlakoztatható a 399 dolláros Hero5 Black és a kisebb teljesítményű és tudású, 299 dolláros Hero5 Session. Mindkét kamera vízhatlan.
A drónok iránt érdeklődők köre gyorsan nő, ahogy a piac mérete is: a nagyságát 2024-re 4,19 milliárd dollárosra becsülik, s ebben a csak lakossági használatra szánt távirányítású gépek vannak benne. A Karma potenciális vásárlóközönsége csak az Egyesült Államokban tízmilliósra tehető. A GoPro megszorongathatja a legnagyobb gyártót, a drónokat immár tíz éve építő kínai DJI-t, amelynek minőségi készülékeit az Apple üzlethálózatában is árulják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.