Az elmúlt hónapokban tovább erősödött a verseny a távközlési piacon – mondta Szabó János, a Magyar Telekom vezérigazgató-helyettese egy sajtóbeszélgetésen. Miután alapvetően hálózatok közötti versenyről van szó, a cégek ezért is fejlesztik infrastruktúrájukat. A Telekom folytatja a 2015-ben elkezdett szélessávú vezetékes hálózatfejlesztési programját, aminek eredményeként az év végére 2,7 millió háztartáshoz jut el a nagysebességű internet hálózat. Szabó arról is beszámolt, hogy a közelmúltban lezárult kormányzati hálózatfejlesztési tendereken is sokan vettek részt, köztük kisebb lokális cégek is. A Telekom 46 járásban nyerte le a szélessávú hálózatépítés lehetőségét. A következő két évben főleg kistelepüléseken110 ezer háztartást fednek le legalább 30 megabit sebességű szélessávú hálózattal. Ezek olyan területek, amelyeken a Telekom már eddig is jelen volt, csak nem vagy rossz hálózattal rendelkezett – válaszolta lapunk kérdésére Szabó. A mobilpiacon pedig jövő év végére 99 százalékos lesz a társaság a 4G lefedettsége, a felkészülten várja az új szolgáltató, a Digi 2017 március végi megjelenését.
A Telekom várja a kormányzat piacélénkítő lépések hatásait. A tervek szerint januártól csökken az internet-szolgáltatás áfája, és a kormányzat egy digitális internet alapcsomag bevezetését is tervezi. Ennek feltételeiről még folynak az egyeztetések. Szabó szerint ez húzótermék lehet az új ügyfelek körében, vagyis ezeknek köszönhetően tovább növekedhet a távközlési piac.
A tv-piac is tovább nő Magyarországon és itt is meghatározó a szolgáltatás és a tartalom minősége – mondta a vezérigazgató-helyettes. A cégnek is sikerült megállapodnia a TV2-vel és az RTL Klubbal a tartalmaikért fizetendő összegről. Bár a távközlési társaságnak már az év közepétől kell ezért fizetnie a televíziós társaságoknak, de a Telekom ezt csak januártól fizetteti meg ügyfeleivel. A köztes időszak költségeit a Telekom saját teljesítményéből fedezte. A tárgyalások elhúzódásának okáról szóló kérdésünkre Szabó azt válaszolta: az ügyfelek szempontjait vették figyelembe, és próbálták a legjobb feltételeket elérni. Így az ügyfeleknek havi 290 forintot kell fizetniük.
A Telekom az év első kilenc hónapjában 443,8 milliárd forint árbevételt és 153,2 milliárd forint Ebitdát produkált. Az említtet bevétel 6,3 százalékos csökkenés, míg 153,2 milliárd forintos Ebidta 6,7 százalékos növekedés eredménye. A távközlési cég idén 595 milliárd forint körüli bevételt és 193 milliárd forint körüli Ebitdát vár. Jövőre 585-595 milliárd forint bevételt célzott meg a Telekom, az Ebidta pedig 189-193 milliárd forint körül lehet. Az idei év után fizetendő osztalék célkitűzés pedig részvényeként 25 forint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.