Csaknem 1200 tételt visz kalapács alá a december 13–17. közötti aukciós maratonon a Nagyházi Galéria, az első két festménynapon igen erős az antik képek kínálata. A régi mesterek kategóriájában a galéria piacvezető, a visszaesés éveiben is rendületlenül foglalkoztak velük, most pedig, amikor újra élénkül a terület, minőségi tételeket tudnak a katalógusba tenni. A 17. századi németalföldi, spanyol, olasz és francia mesterek védett képei többnyire az 5–10 millió forint közötti sávból indulnak. A legdrágább tétel Carlo Palme 1676-ból való festménye – Raimond, Madame de Venel törpéjének képmása – 40 millió forintos kezdéssel. Annak idején egy valamirevaló főúri udvar elképzelhetetlen volt törpék nélkül, a róluk készült portrék pedig Velasquez óta külön műfajt jelentenek. A Palme-kép provenienciája szerint egy 1873-as francia árverési katalógusban az szerepel, hogy magyar magángyűjteményből került oda. A Herodias és Salome Keresztelő Szt. János fejével című, Rubens köréből származó festmény érdekessége, hogy Jan Breughel és lánya voltak a modelljei, kikiáltási ára 6,5 millió forint. Egy firenzei festő 16. századi portréján Giovanni D’Empoli világutazó látható, a 6 millión kezdő alkotás Kadosa Pál híres gyűjteményében volt.
December 15-én aukcionálják a Wagner-gyűjteményt: a háznál már hagyomány, hogy időről időre teljes kollekciókból árverez, megőrizve azok fő hangsúlyait, ezek az események mindig rendkívül sikeresek. Wagner János Munkácsy-díjas festőművész ismert alakja a műkereskedelemnek, kollekciójában egyaránt vannak az összes világvalláshoz és a természeti népek hitvilágához köthető tárgyak. A 18–19. századi faragott katolikus faszobrok 500–600 ezer forintos kikiáltási árakon indulnak, az ikonok közül egy ezüstokládos, szentpétervári jeggyel ellátott darab 420 ezer forinton kezd.
A december 17-i műtárgynap legértékesebb tétele egy Michallon Claude által tervezett, 18. századi kandeláberpár 8,5 millió forintért, az ékszerek közül pedig egy 4 karátos brillt tartalmazó szoliter gyűrű 5 millióért. Van a kínálatban egy sor kisebb gyűjtői darab, a kártyatartó fejjel ellátott sétabottól régi karácsonyfadíszeken és vasútmodellkészleteken át francia ágyúkerékig. Az ezüstök között nagy érdeklődésre tarthat számot két 19. századi erdélyi vajdapohár (220 és 460 ezres árakon), a Zsolnay tárgyak kimagasló tétele pedig egy kék irizáló Nabis tál 800 ezer forintért. A bútorok közt figyelemre méltó egy Kozma Lajos által tervezett hálószoba-garnitúra 1,4 milliós kezdéssel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.