Ember formájú beszélgető robotot vagy akár harmonikázó robotmacskát is építhetnek hamarosan a gyerekek a Lego építőkockáiból. A dán játékgyártó a CES-en mutatta be a Boost nevű készletet, amely egy táblagépeken futtatható, iOS-en és Androidon egyaránt elérhető alkalmazással teszi lehetővé nemcsak az építést, hanem a programozást is. Bár az új Lego terméket elsősorban játékra szánják, a kisebb programmodulok kombinálása során a gyermekek ismereteket szereznek a kódolásról is. A készletből öt figura építhető, köztük Vernie, a kicsi, ember formájú robot, amellyel akár beszélgetni is lehet – persze csak az előre beállított párbeszédpanelek szintjén –, de arra is rá lehet venni, hogy táncoljon, sőt különböző arckifejezéseket is képes megjeleníteni. Frankie, a macska pedig megfelelő programozás esetén egy speciális Lego harmonikán képes játszani. Persze nem a levegőt használja ehhez, hanem a harmonikán található elemek színeit érzékelik a szájába rejtett szenzorok, és a hozzájuk rendelt hangot vagy dallamot játssza le.
A Lego példája is jól mutatja, hogy az idei CES-en már a robotok koráról lehet beszélni, számos olyan megoldást mutattak be, amely akár a háztartási munkában, akár még a gyerekekkel való foglalkozásban is segíti a felhasználókat. Igazi otthoni társnak szánja a Mayfield Robotics a Kurit, amely a beépített mesterséges intelligenciának köszönhetően viszonylag önálló tevékenységre is képes, de ha arra van igény, kézi vezérléssel is irányítható. Lényegében ugyanazt lehet elvárni a nagyjából fél méter magas, kerekeken guruló robottól, mint például az Alexa vagy Google Home digitális asszisztensektől, vagyis egyszerű kérdésekre képes válaszolni, lejátssza a kért zenét, és ha okosotthonnal rendelkezik valaki, akkor annak központi irányítóelemeként is használhatja. Különlegessége, hogy saját fedélzeti kamerával rendelkezik, amely a tulajdonos távollétében is rögzítheti a lakásban történteket. A Kuri 699 dollárba kerül majd, és ősztől lesz kapható.
Egész robotsereggel készült a CES-re az LG, a Hub Robot az okosotthon koncepcióját emeli új szintre, és az Amazon Alexa hangfelismerő technológiáját használja az olyan háztartási feladatok elvégzésére, mint a légkondicionáló bekapcsolása vagy a ruhák szárítási ciklusának megváltoztatása, méghozzá csakis verbális parancsok, azaz hangvezérlés nyomán. Emberszerű kialakításával az LG Hub Robot arra is képes, hogy különféle módokon létesítsen kapcsolatot az egyes családtagokkal. A dél-koreai cég emellett egy reptéri idegenvezető robottal, valamint egy szintén a repterekre szánt nagy méretű porszívó robottal is előrukkolt Las Vegasban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.