Az 1976-ban beindított egység egyike azoknak, amelyeket közvetlenül a 2011-es fukusimai atomerőmű-szerencsétlenség után állíttatott le a német kormány – írja az Atomenergiainfo. A leszerelés a reaktoregység hűtőrendszerével kezdődik, és 10-15 évig tarthat. A létesítmény ezt követően kikerül az atomtörvény hatálya alól, ekkortól hagyományos ipari üzemként tartják nyilván.
A társaság a philippsburgi atomerőmű 1980-ban átadott és ugyancsak 2011-ben bezárt első reaktorblokkjának a leszerelése kapcsán még vár a hatósági hozzájárulásra. A munkában a Roszatom orosz állami atomkonszern németországi leányvállalata, a Nukem is részt vesz majd.
Németország évi 45 millió eurót fordít nukleáris kutatásokra 2015 és 2019 között az OECD atomipari ügynöksége (NEA) konferenciáján elhangzottak szerint. A pénz 67 százalékát a radioaktív hulladékok kezelésével és tárolásával kapcsolatos munkákra költik, a többit a nukleáris biztonságra.
Magyarországon egy körülbelül 20 millió eurós, ötéves kutatási program indult a fenti területen, amelyet az állam 2015-től négy éven át 6,3 millió euróval támogat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.