A 2015 decembere óta felszámolás alatt álló törökszentmiklósi húsipari cég közel 4,9 hektáron álló külterületi üzemére a beépített technológiával, illetve a szintén külterületi szennyvíztisztító, legelő elnevezésű ingatlanára egyben lehet ajánlatot tenni. Mindkét ingatlanon az Erste Bank jelzálogjoga szerepel.
A felszámoló által nyilvántartott hitelezői igény összege jelenleg meghaladja a 3,3 milliárd forintot, amelyből a (jelzálogjoggal) biztosított hitelezői igény meghaladja a 900 millió forintot – közölte lapunk kérdésére a felszámoló.
A felszámoló az első sikertelen kiírás után közölte: érdeklődők ugyan voltak, de az 1,7 milliárd forintos árat magasnak tartották. Lapunk úgy tudja, többen is megnézték az üzemet, de elriasztotta őket, hogy például a gyorsérlelő jelenlegi állapotában technikailag alkalmatlan minőségi termékek előállítására.
A Tóth Tibor törökszentmiklósi agrárvállalkozó családi érdekeltségébe tartozó Surjány-Hús árbevétele 2011 után folyamatosan apadt. A cég korszerűsítésekkel próbálta pozícióit visszaszerezni, ám – ahogy szakértői körökben tartják – a többmilliárdos beruházás után sem sikerült feljebb pozicionálni termékeit.
A kormány 2014-ben még határozatot hozott arról, hogy egyedi állami kezességet vállal a Surjány-Hús hitelfelvételéhez, de az összesen több mint 4 milliárd forintos csomagot életbe léptető végrehajtási rendelet végül nem született meg – szakértők szerint így óvták meg a büdzsét a fölösleges pénzkidobástól.
A cég 2015 májusában csődvédelembe menekült, decemberben a kormány stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetté minősítette, és még abban a hónapban megindult ellene a felszámolás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.