A tételek döntő többsége filmplakát, de a kereskedelem, az utazás, a cirkusz, a színház, a balesetvédelem és más kategóriák is képviseltetik magukat. Az Annie Hall, a Star Wars – A Jedi visszatér, az Apokalipszis most, a James Bond, a Hyppolit és egyéb filmklasszikusok mellett kalapács alá kerül a Fabulon, a Traubisoda vagy Andy Warhol Műcsarnokban rendezett kiállításának plakátja is, a kikiáltási árak 40 és 50 ezer forint között szóródnak. A plakátok mint műtárgyak a nyugati műtárgypiacon egyre keresettebbek, ma már az sem ritka, ha áruk meghaladja a festményekét. Itthon is látszik valamiféle mozgás ezen a területen, egyre több kifejezetten plakátműfajra szakosodott árverést tartanak, egyelőre váltakozó sikerrel.
A hazai műgyűjtők idegenkednek a papíralapú műtárgyaktól, nem tartják őket értékállóknak, pedig a plakátok esetében annyira nyomottak az árak, hogy nem vállalnak velük nagy kockázatot, és ennél biztosan feljebb fog menni az áruk. Különlegesség a háború előtti időszakból Faragó Géza szecessziós remekműve, a Heckenast Ibach zongorákat hirdető kétíves plakát felső része 300 ezer forintért – egyben az aukció legdrágábbja – vagy a Szerencsi bonbon, csokoládé, kakaó art deco plakátja 240 ezer forintért – ezek műtárgyként és befektetésként is működnek.
A korszak híres plakáttervezője, Konecsni György tervezte 1936-os Hungary feliratú turisztikai plakát 80 ezer forintért szintén figyelemre méltó. A magyar plakátművészet másik aranykora a hatvanas évek, ebből az időszakból a moziplakátok között szebbnél szebb darabok követik egymást, 22-40 ezer forintos kikiáltási árakon. Közülük is kiemelkedő az Így jöttem című Jancsó-filmhez készített filmplakát, Máté András munkája 40 ezer forintról indul. A pop-artból merítő termékreklámok egyik legszebb példája az Ideál mosópor plakátja, amelyet a So–Ky alkotópáros tervezett, ára 50 ezer forint.
A reklám reklámozásának és a reklámipar hazai történelmének jelentős darabja a Simonyi Emőke és Pecsenke József által tervezett, lenyűgözően modern Magyar Hirdető-plakát ritka, nagy méretű változata 70 ezer forintos kezdőáron. Bak Imre műcsarnoki kiállításának plakátját 1977-ből kifejezetten befektetési célból is érdemes megvásárolni, a művészre irányuló nemzetközi figyelem az árait is magasabb szintre emeli. Természetesen van Csillagok háborúja-plakát is, anélkül nincs plakátárverés, ezúttal A Jedi visszatér egyik japán plakátját kínálják 30 ezer forintos kezdőáron.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.