Felavatta új gyárcsarnokát és bemutatta új tanműhelyét a Knorr-Bremse Rail Systems Budapest. Az 5,28 milliárd forint értékű bővítéssel a társaság a világ legnagyobb vasúti fékegység-gyártó és -fejlesztő vállalatává, egyúttal hazánk egyik meghatározó szakképzőközpontjává vált – áll a Knorr-Bremse közleményében.
A Knorr-Bremse Budapest 2016-ban kezdte meg új, 11 ezer négyzetméteres gyárcsarnokának építését. A világszínvonalú létesítmény kialakítása és felszerelése 2017 szeptemberére fejeződött be, így a társaság 46 ezer négyzetméteres, pormentes gyártási körülményeket biztosító épületegyüttesében folytathatja kutatás-fejlesztési, valamint gyártótevékenységét.
Az 5,28 milliárd forintos fejlesztéssel jelentősen kitágította a cég termék- és szolgáltatás-portfólióját, gyártási volumenét. Ezzel a Knorr-Bremse Budapest lett nemcsak a cégcsoport, hanem az egész világ legnagyobb, teljes vasúti fékrendszereket fejlesztő- és gyártóközpontja.
A magyar kormánnyal az elsők között stratégiai megállapodást aláíró vállalat 320 új munkatársnak adott munkát a mostani bővítéssel. Ezzel a foglalkoztatottak száma 1500 fölé emelkedett, közülük 500 mérnök. A beruházás eredményeként a cég export-árbevétele 33 százalékos növekedésével, valamint a Fővárosi Önkormányzatnak fizetett iparűzési adó 30 százalékos emelkedésével számol. Utóbbi összege megközelíti majd a 900 millió forintot.
Az új gyárcsarnok avatásával párhuzamosan a Knorr-Bremse Budapest bemutatta az ország egyik legmodernebb eszközökkel felszerelt, új tanműhelyét is. Ebben szeptembertől hatvan középiskolás tanuló elméleti és gyakorlati képzése zajlik öt különböző szakmában. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által akkreditált oktatóközpontban a diákok olyan versenyképes tudásra, munkatapasztalatra tehetnek szert, amellyel a képzés befejezése után a vállalatnál építhetik karrierjüket, vagy komoly eséllyel vehetnek részt más technológiai cégek pályázatain.
Az új tanműhelyben zajló duális képzéssel a Knorr-Bremse Budapest a gazdaság fejlődéséhez nélkülözhetetlen szakember-utánpótláshoz járul hozzá
- mondta Tavaszi Tivadar, a Knorr-Bremse Rail Systems Budapest ügyvezető igazgatója.
Az elmúlt két évben a cégcsoport müncheni központjából új technológiák költöztek Budapestre, így a magyar tudásközpont munkatársai egyre több területen csúcstechnológiás fejlesztésekben vehetnek részt. A többi között a Knorr-Bremse Budapest feladata lesz a legkorszerűbb fékvezérlési és levegőellátási termékcsaládok fejlesztése és gyártása.
A mérnöki kompetenciák kiteljesedése előrelépést hozhat az elektronikai és a szoftverfejlesztések területén, tovább erősödhet az üzleti partnerek mérnöki kiszolgálása, a vevők szakmai támogatása. Kedvező változásokat eredményez a kutatás-fejlesztésben, hogy az új gyárcsarnok átadásával a termékteszt lehetőségei is kiszélesedtek. A vállalat tesztlaborjában 24 tartamtesztelésre és nyolc speciális tartamtesztre alkalmas állomást, egy klímakamrát, négy fejlesztői, valamint egy új funkcionális tesztállást állítottak üzembe, 2018-tól pedig egy terheléses próbapad is szolgálatba áll.
A termelés felfutását a Knorr-Bremse Budapest beszállítói is érzékelik majd. A termékeivel a világ tizenhét országában, köztük az Egyesült Államokban, Svájcban, Kínában és Japánban is jelenlévő magyar központ beszállítói bázisa 15-20 százalékkal növekedhet. A társasággal jelenleg kapcsolatban álló több mint 600, a Knorr-Bremse és a Deutsche Bahn minőségi elvárásainak egyaránt megfelelő magyar vállalkozás még több rendelésre számíthat, ami további új munkahelyek létesítését segítheti elő.
A Magyarországon működő német nagyvállalatok igen jó partnereink gazdaság-fejlesztési terveink megvalósításában – jelentette ki Lepsényi István a Knorr-Bremse Rail Systems új gyártócsarnokának és tanműhelyének átadó ünnepségén. Az államtitkár hangsúlyozta: fontos számunkra, hogy a legtöbb német vállalkozás igen hosszú távra tervez hazánkban, alapozva arra a bizalomra, amely a kormánnyal való együttműködésben alakult ki, és amelyet minden nap megerősít a magyar munkavállalók teljesítménye.
Lepsényi István elmondta, hogy a magyar gazdaság húzóágazata kétség kívül a járműipar, ezért fontos, hogy az ezen a területen működő vállalkozások folyamatosan bővítik termelésüket és olyan innovatív új technológiai megoldásokat valósítanak meg nálunk, amelyek már a járműgyártás jövőjét jelentik. A kormány mindent megtesz, hogy támogassa ezt a fejlődést. Így az iparfejlesztési programmal, az üzleti környezet folyamatos javításával, a beszállítói hálózat fejlesztésével és az oktatás fejlesztése révén is hozzá kíván járulni az ágazat további sikeres működéséhez – mutatott rá az államtitkár.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.